Małe cuda 2022/23


Taki widok zastał mnie dziś o poranku po przyjściu do domu. 50 sekund po godzinie ósmej. Zaczyna się Dzień Dobry…

Oba piękne. Little hand made. Pierwsze – racjonalne, spójne i poukładane, drugie – z miłej w dotyku tkaniny z mięciutkim wnętrzem. Różne, a przecież tyle je łączy: kolor, kształt…

Oba z Podlasia. Pierwsze dostałam jesienią 2022 (chociaż jest znacznie starsze), drugie to prezent bożonarodzeniowy od Szymusia*, podarowane przy pachnącej choince. Starsze jest w świetle. Młodsze w cieniu, na progu i troszkę niewyraźne, jakby czekające na odkrycie.

A teraz, zrób tak. Otwórz Word. Upewnij się, że NumLock na klawiaturze numerycznej jest włączony. Trzymając wciśnięty lewy Alt, kliknij na tej numerycznej klawiaturze cyfrę 3.

Fajne? I to właśnie chodzi! U mnie coś się poprzestawiało i teraz ciągle wychodzi czerwone. A było czarne.

* Szymon to imię, w ostatnich latach coraz bardziej popularne w Polsce. W 2011 roku było najchętniej wybieranym przez rodziców imieniem męskim. Szymon to imię starobiblijne, pochodzenia hebrajskiego. Powstało z połączenia słów: „szim” oraz „on”, czyli „Bóg wysłuchał”. [źródło: mjakmama]

Karteczka to złożone zaproszenie na koncert w 2021 roku w kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu, biały kamyk w kształcie serca znalazłam w Świętej Wodzie w Wasilkowie lata temu. Karteczka i kamienne serce zostały na framudze, ale tym dwóch sercom znalazłam znacznie lepsze miejsce.

Tak mi gra:

Słyszała jak cicho do serca puka,
Miłość co ciągle człowieka szuka
Mówiła: Ja sama niewiele zrobię.
Wciąż powtarzała: Jezu ufam Tobie
.

[źródło: Kimkolwiek Jesteś]