Wdzięczność


Hortensja z ogrodu rodziców. Kwiat hortensji symbolizuje uczciwość i wdzięczność, jest również symbolem głębszego zrozumienia między dwojgiem ludzi, które nie musi być romantyczne; to połączenie może być między przyjaciółmi i członkami rodziny. Kwiat hortensji jest również symbolem obfitości i bogactwa.

Z Podlasia wracałam przepełniona miłością – nieskończoną chociaż wyrażoną także w podarunkach. Policzyłam, zostałam obdarowana 28 różnymi rodzajami prezentów, a poprosiłam tylko o trzy. Za wszystkie jestem wdzięczna, od tych najmniejszych – trzech ziarenek paciorecznika i trzech włoskich orzechów, po prezenty, o których wiedziałam, że je otrzymam, ale ich wartość przerosła moje oczekiwania…

Mieszkanie wypełnione jest zapachem złota i kwiatów wanilii (oro e fiorii di vaniglia) – zapachem jednoznacznie kojarzącym się z domem rodzinnym. Ten płyn do płukania dodałam do wyprania dwóch mięciutkich koców (dwustronnego szaro-białego i granatowego) – podlaskich prezentów, które służą mi od lat.

Mam co jeść przez miesiąc!

W kosmetyczce i łazience są nowe kosmetyki (kojąca pomadka do ust, baza kaszmirowa pod makijaż o konsystencji – tak jak jej nazwa – aksamitnego kaszmiru, szampon z dwoma serduszkami i maska do włosów do kompletu).

Mam czym pielęgnować trawę w ogródku!

Biały bieżnik z haftem richelieu przykrywa stolik kawowy. A do albumu „Białystok, którego nie ma”, który kupiłam w sklepiku z pamiątkami przed koncertem, dostałam „Kilińskiego – historia jednej ulicy” tego samego autora – Wiesława Wróbla do czytania przy herbacie z sokiem z czarnego bzu.

I jeszcze duża, pakowna jutowa torba z mięciutkimi rączkami, która nie pomieści tego wszystkiego. Serce pomieści, choć mieści się na dłoni.

I jeszcze nasze rodzinne rozmowy (te na dole, na górze, na podwórku, na ławeczce pod arkadami) – bezcenne!

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Ogród rodziców pełen hortensji.

Jedna z tych piękności. I ta trawa!

Stolik kawowy w domu rodzinnym.

Stolik kawowy w moim mieszkaniu.

Serce z paciorków – efekt jednej z ulubieńszych form spędzania czasu z siostrzeńcami i siostrą. Układamy i rozmawiamy. W tle szaro-biały koc z Podlasia na suszarce, pachnący domem rodzinnym.

Wpis zawiera lokowanie… uczuć.